Türkiye Cumhuriyeti

İslamabad Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

İzmir'in Expo 2020 Adaylığı - Exxpo 2020 İzmir Elçilik Programı , 08.08.2011

İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) alınan bir yazıda, İzmir’in, 2020 Dünya Sergisi’ne (Expo) adaylığına atıfla, “Expo 2020 İzmir Elçilik Programı”nın oluşturulduğu bildirilmektedir. 

 
Bu bağlamda, yazıda, www.expoizmir.org.tr adresindeki “Expo 2020 İzmir” resmi internet sitesinde yapılan son düzenlemeler ile yurtdışında yaşayan başta İzmirliler olmak üzere tüm vatandaşlarımızın,  yabancı ülke vatandaşları nezdinde İzmir’in adaylığını gündeme getirerek kampanyaya destek sağlayabileceklerinin düşünüldüğü ifade edilmektedir.  

 
İZKA’nın yazısında, vatandaşlarımızın, anılan internet sitesinden, gönderecekleri elektronik postaların imza bölümüne Expo İzmir’in logosunu eklemek üzere gerekli ayarları yapabilecekleri; İzmir’in Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak hazırlanan tanıtım broşürleri ve filmlerini ücretsiz olarak indirebilecekleri belirtilmektedir.  
 

Keza anılan yazıda, aynı site kullanılarak özellikle uluslararası nitelikteki geniş katılımlı toplantı, kongre, fuar, vb. etkinlikler için doğrudan İZKA’dan tanıtım malzemesi talebinde bulunulabileceği kaydedilmektedir. 


Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.