Türkiye Cumhuriyeti

İslamabad Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 
Yahya Kemal Beyatlı
Büyükelçi
21.02.1948-27.12.1948
Selahattin R. Arbel
Büyükelçi
06.12.1952-15.02.1957
Muzaffer Göksenin
Büyükelçi
24.04.1957-11.05.1960
Taha Carım
Büyükelçi
05.06.1960-24.05.1961
Sadi Elden
Büyükelçi
01.08.1962-12.11.1964
Şinasi Orel
Büyükelçi
27.01.1965-05.02.1968
Doğan Türkmen
Büyükelçi
27.02.1968-22.05.1968
Erdem Erner
Büyükelçi
26.03.1973-02.11.1976
Nihat Dinç
Büyükelçi
27.11.1976-04.11.1980
Ayhan Kamel
Büyükelçi
13.11.1980-17.11.1984
İnal Batu
Büyükelçi
04.12.1984-02.01.1987
Baki İlkin
Büyükelçi
05.01.1987-17.11.1990
Mustafa Aşula
Büyükelçi
27.11.1990-27.03.1994
Candan Azer
Büyükelçi
01.04.1994-23.01.1998
Bozkurt Aran
Büyükelçi
26.02.1998-17.12.1999
Ali Vural Öktem
Büyükelçi
08.04.2000-31.05.2002
H.Kemal Gür
Büyükelçi
22.06.2002-01.01.2007
Rauf Engin Soysal
Büyükelçi
02.01.2007-17.07.2009
Mustafa Babür Hızlan
Büyükelçi
01.08.2009-16.09.2013
Sadık Babür Girgin
Büyükelçi
28.09.2013-